Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Şişli Lazer Epilasyon

blank

Şişli Lazer Epilasyon; Güvenli ve kalıcı etkileri olmasından dolayı tüy sorunu olan kişilerde yaygın bir şekilde kullanılır. Tüylenme problemi olan kişiler geçmişten günümüze kadar birçok farklı yöntem denemişlerdir.

Denenen yöntemler arasında ağda, jilet, tüy dökücü kremler yer alırken hiçbiri kalıcı sonuçlar vermemiştir.  Lazer epilasyon uygulamalarında kişi kıl sorunlarına kalıcı çözümler bulurken aynı zamanda güvenli olmasından dolayı tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

Şişli lazer epilasyon kıl ve tüy sorunlarına kalıcı etkiler yaratırken herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Yan etkisi olmadan ve ağrısız bir yöntem olarak uygulanmasından dolayı günümüz teknolojisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Lazer epilasyon yöntemleri kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Değişiklik gösterdiği yöntemler değildir sadece. Kıl ve cilt yapısı farklı olan kişilerde seanslarda farklılık gösterecektir. Kıl yoğunluğu olan bölge geniş ise seanslar uzayacak ve diğer kişilere nazaran farklı sürelerde olacaktır.

Genel itibariyle bakıldığında Şişli lazer epilasyon işlemleri 6-12 seans arası etkili sonuçlar vermektedir. 2-3 seans sonrası başarılı işlemler yapılıyorsa kişinin kıl yapısında zayıflama ve dökülmeler meydana gelebilir.

Ağrısız ve acısız bir işlem olan Şişli lazer epilasyon için seans aralıklarını uzman kişi kıl yapısına göre belirler. Belli aralıklarla seanslar devam ederken yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon için 2 haftada bir vücut bölgesinde olan lazer epilasyon seanslarına ayda bir gidilmesi en doğru zamanlamadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Ne Yapılması Gerekir?

Lazer epilasyon uygulamaları yaz aylarında değil de kış aylarında güneşin zararlı etkilerinden korunmak adına tercih edilmelidir. Bronzlaşmış ciltler için kişi kendi rengine döndükten sonra lazer epilasyon işlemlerine gitmelidir.

Seans öncesi mutlaka deodorant, parfüm gibi etkenlerden temizlenmiş bir cilt olmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce kılları tıraş edilmesi önemlidir. Kıl köklerinin belirgin olması ve seanslar sırasında zaman kaybını önlemek için 15 gün dokunmayıp son 3 gün tıraş edilmelidir.

Kıl kökleri ne kadar görünür olursa o kadar uzman kişi doğru noktalara atış yapar ve etkileri daha hızlı hissedilir. Öncesinde herhangi bir bakım gerektirmeyen lazer epilasyon için kıl köklerinin görünür olması ve cildin temiz olması yeterlidir.

Lazer epilasyon uygulamaları kişinin ağrı hissetmesi söz konusu olmayan uygulamalardır. Buna rağmen kişinin acı eşiği düşük ve rahatsız hissederse kendini seanslar öncesi lokal etki yaratacak olan kremler kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon oldukça güvenli ve herkese uygulanabilen bir yöntem olmakla birlikte bazı kişisel durumlarda uygulama yapılması doğru değildir.

Lazer epilasyon uygulamasının yapılmaması gereken kişiler; cilt kanseri geçirmiş ya da geçiren kişiler, gebelik ve hamilelik durumu söz konusu olan, kılları beyaz ya da çok ince olan, kısırlık tedavisi gören, açık yaralara sahip olan, bronzlaşma durumu olan, 12 yaş altı bireylere lazer epilasyon uygulaması yapılması doğru değildir.

Yan etki ve zararlara sebep olması adına mutlaka uzman kişi durumdan haberdar olmalı ve kişi tarafından bilgilendirilmelidir.

Lazer Epilasyon Zararları Var Mıdır?

Genel olarak lazer epilasyon uygulamalarının bilinen bir yan etkisi ya da zararı yoktur. Fakat lazer epilasyon uygulamasının yapılacağı kişinin cildi esmer ya da bronzlaşmış bir durumdaysa yan etki oluşturma ihtimali yüksektir.

Bu kişilerde test atışları yapılarak cildin reaksiyonları kontrol edilmeli ve bir sorun oluşturmadıysa uzman kişi kontrolünde lazer epilasyon seanslarına başlanmalıdır. Aksi takdirde leke oluşumu söz konusu olabilir.

Aynı zamanda güneş ışınlarına maruz kalındığında ters etki yaratabileceğinden dolayı kış aylarında ya da yüksek korumalı güneş kremleri kullanılarak yaz aylarında da yapılması yan etki ihtimalini azaltacak ve zararlı etkileri ortadan kaldıracaktır.

Lazer epilasyon sonrasında kişi güneş ışıklarından kendini korumalı ve gerekli durumlar meydana geldiyse mutlaka yüksek korumalı güneş kremleri kullanmalıdır. İlk 24 saat sıcak su ile temastan kaçınmalı ve cildi tahriş edecek bir duş alımı olmamalıdır.

Ağır egzersiz ve terleme olmaması uzmanlar tarafından önerilen durumlardır. Lazer epilasyon sonrası kızarıklık ve şişlik meydana gelebilir ama bu durum tamamen geçicidir. Bunu bilerek buz uygulaması ya da rahatlatıcı kremler kullanılabilir.

Zararlarını ve yan etkilerini önlemek adına mutlaka FDA onaylı cihazlarla doğru yöntem ve tekniğin belirlenmesi, uygulamayı yapacak olan merkezin sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması ve lazer epilasyon yapacak kişinin uzmanlığı son derece önemlidir.

Hem sağlık açısından bir sorun oluşturmaması adına hem de yan etki yaratmadan kalıcı etkileri görmek adına doğru yöntem belirlenmelidir.

Şişli Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları sabit olmamakla birlikte etkileyen faktörlerin başında lazer epilasyon yaptıracak olan kişi gelmektedir. Kişinin fiyatlar üzerindeki etkileri başta kıl ve cilt yapısına göre değişmektedir.

Kıl ve cilt yapısına göre yöntemler belirlenir ve farklı yöntemlerin uygulanması da fiyatların farklı olmasını sağlayacaktır. Kıl yoğunluğu fazla olan ve kıl olan bölgenin geniş olması seans sürelerini uzatmaya neden olurken fiyatlarında yükselmesine neden olacaktır.

Bu faktörlerin ve lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesi için mutlaka Şişli lazer epilasyon fiyatları 2021 öncesi uzman kişi tarafından kontrol edilmeli ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Şişli lazer epilasyon fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.