Nem Aşısı - Sehnaz Askeroglu Academy

Nem Aşısı Nedir?

Nem Aşısı; Doğal nem oranını kaybeden ciltlerde zamanla hacim kaybı,kuruluk ve kırışıklık sorunları oluşmaktadır. Nem aşısının formülündeki kompleksler hyalüronik asit seviyesini yükseltmeye yardımcı olur, bu sayede cilt ihtiyacı olan nem dengesini sağlar,ciltte ipeksi bir pürüzsüzlük oluşur ve böylelikle ince çizgilerin oluşmasının ve hacim kaybının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Nem Aşısının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Nem kaybına uğrayan cilt zamanla kuruyarak ciltte çatlaklar ve kırışıklıklar aynı zamanda mat cilt görünümü ve renk tonu eşitsizliği oluşturmaktadır. Nem aşısı cildin nem kaybını önleyerek cildi yumuşatır, cilt canlılık kazanarak doğal rengine kavuşur.Renk tonu eşitsizliği ve ince çizgiler giderilir.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilde anestezik kremler sürülerek 15 dakika bekletilir. Nem dolgusu ya da diğer ismiyle nem aşı yaklaşık 10 dakika süren bir enjeksiyon yöntemiyle cilde enjekte edilir. Enjeksiyondan hemen sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlamaktadır, 3-7 gün içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir.Cilt yapısına göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 1 yıl boyunca etkisini devam etmektedir. Nem aşısının etkisi geçtikçe cilt kuru,mat,cansız ve kırışık görünümüne geri dönmeye başlar. Kişinin tercihine göre bu sürenin sonunda nem aşı tekrarlanılabilir.