Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Buz Lazer

blank

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer epilasyon uygulamalarının içinde en acısız ve ağrısız olanı aynı zamanda etkili olanı uygulamalarıdır. Lazer epilasyon uygulamaları kişideki istenmeyen tüylerin yok edilmesi aşamasında kalıcı bir yöntem olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Kısa süren seanslar sayesinde kişiler kıl ve tüy sorunlarından kalıcı, konforlu, acı hissi oluşmadan diledikleri pürüzsüz tene kavuşmanın rahatlığını yaşarlar.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Uygulamada kademeli ısıtma kullanılarak son teknolojiye sahip FDA onaylı cihazlarla işlemler yapılmaktadır. Isıtma etkisi sayesinde başka herhangi bir alana zarar vermeden sadece kıl köklerinin tahrip edilmesi şeklinde uygulama yapılır.

Yüksek ısı enerjisi kullanılmasından dolayı açık tenli ve ince kıllarda bile etki sağlayan buz lazer işlemler esnasında soğutma teknolojisinin kullanılmasıyla acı hissedilmeden uygulamanın başarılı olmasını sağlamaktadır.

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

3 dalga boyunun aynı anda kullanıldığı uygulama bronz tenler dahil her cilt yapısına uygulanabilmektedir. Kıl köklerinin tahrip edilmesi için verilen ısı ortalama 6 seans sonrasında etkilerini göstererek kılların dökülüp kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlamaktadır.

Uygulama için herhangi bir ön hazırlık gerekmezken sadece kıl köklerinin belirgin olması için seanslara gelmeden 3 gün önce tıraş edilmesi tavsiye edilir.

Buz Lazer Kaç Seansta Biter?

Seans sıklığı ve kaç seans süreceği uygulama yaptıran kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Açık tenli ve ince tüy yapısına sahip olan kişilerde ortalama 6 seansta süreç tamamlanır.

Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak lazer seans süreleri değişecektir ve etkileri uzun süreli olarak kendisini gösterecektir. Bazı seanslar hemen etki göstererek kısa süreli olabilirken bazı kişiler üzerinde 12 seansta kalıcı etkilerin görülmesi mevcuttur.

Buz Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Epilasyon uygulamalarının doğru yöntemler kullanılarak yapılması oldukça önemlidir. Uygulamanın yanlış cihazlarla ve yöntemlerle yapılması özellikle yüz bölgesinde tüy artışına neden olacağı için etki görülmesi yerine yan etkilerle karşılaşılması ciddi sorunlara neden olacaktır.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için en etkili olan yöntem ve lazer fiyatları hakkında uzman hekime danışmak fayda sağlayacaktır. Bu uygulama özellikle bayanlar tarafından yüz bölgesinde tercih edilir. Yüz bölümünde yer alan ayva tüyleri içinde kalıcı sonuçlar vermektedir.

Lazer Acıtır mı?

Lazer uygulamalarının hepsinde bazı hassas noktalarda batma tarzı bir acı hissedilmesi normaldir. Doğru yöntemin tercih edilmesiyle bu acı hissi de ortadan kalkacaktır.

Lazer fiyatları diğer uygulamalara göre farklı olmasının bir diğer nedeni ise acı hissinin yeni teknoloji sayesinde soğutma uygulanmasından dolayı olmamasıdır. Uygulama kişilerde acı hissi oluşmadan tamamlanmaktadır.

Lazer Kesin Çözüm mü?

Epilasyon uygulamalarının genel olarak diğer kıl alma yöntemlerine göre daha kesin çözüm olduğu yapılan araştırmalar sonunda kanıtlanmıştır. Lazer fiyatları kişiye özel tedavi planlarıyla değişse de uygulama olarak kesin çözüm olmasından dolayı düşünülmeden karar verilen epilasyon uygulamaları arasında yer almaktadır.

Buz Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi epilasyon ve lazer uygulamalarında da kalıcılık aranmaktadır. Bu uygulama yarattığı etkilerin hemen görülmesinden dolayı ve uzun süreli etki sağlamasından kalıcılığı söz konusu olan bir işlemdir. Doğru cihaz ve doğru yöntemler uygulanarak yan etki oluşmadan kalıcı bir şekilde kıl ve tüy sorunları ortadan kalkacaktır.

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir mi?

Estetik işlemelerde ve epilasyon uygulamalarında güvenirlilik açısından her yaşa ve herkese uygulama yapılmaktadır. Bazı durumlar istisna olarak belirlenmiştir ve hamilelik, emzirme gibi dönemlerde uzman kişi tarafından uygulama yapılması önerilmemektedir. Kişiler süreçlerin geçmesi halinde rahatlıkla ve güvenle lazer işlemlerini yaptırabilirler.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Epilasyon işlemlerinde güneş ışınları leke ya da farklı sorunlara neden olacağından dolayı korunma gerektirmektedir. Bu nedenle güneş kremleri kullanılması suretiyle her mevsimde güvenle yapılabilen lazer uygulamalarıdır. Kişiler güneş kremlerini kullanarak dışarı çıkabilir ve uygulamanın etkilerini rahatlıkla görebilir.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Sağlığa herhangi bir zararı olmayan uygulamada yan etki oluşma ihtimallerini ortadan kaldırmak için bazı etkenleri iyi bilmek ve önlem almak gereklidir. Öncelikle güneş ışınlarından korunmak gereklidir ve bunun için güneş koruyucu kremler kullanılabilir.

İlk 2 gün boyunca sıcak ve suyla temastan kaçınılmalıdır. Cildi tahriş edecek kese ve masaj uygulamalarından uzak durulmalıdır. Suyla teması genelde ilk 12 saat önerilmez. Başka herhangi bir uğraşa gerek olmadan güvenle uygulama yapılabilir. Lazer fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Buz Lazer Yaptıranlar

Uygulamanın son teknoloji ve acı hissi oluşmadan yapılıyor olmasından dolayı özellikle bayanlar arasında yaygın bir talep alan işlemlerdir. Bu işlemleri yaptıran kişiler kısa süre içerisinde kıl ve tüy sorunlarından kurtularak pürüzsüz bir tene sahip olabilirler.

Maliyet olarak lazer fiyatları kişiye özel tedavi planı belirlenmesinden dolayı farklılık gösterse de uygun bir şekilde izinli olan merkezlerde yapılmaktadır.

Buz Lazer Fiyatları 2021

Diğer epilasyon uygulamaları gibi buz lazerin fiyatları da kişiye özel belirlenmekte ve bazı etkenlere dayanılarak değişiklik göstermektedir.

Uygulama yapılacak bölge, kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişebilen seans sayıları gibi etkenler buz lazer fiyatları üzerinde etkili olarak uygulamalarda uygulanan maliyetlerin değişiklik göstermesine yol açacaktır.

Bu nedenle uzman kişi tarafından kontrol sağlanarak buz lazer fiyatları 2021 konusunda bilgi almak daha doğru bir yöntemdir. Buz lazer fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.